Archiwum z 2012 r. -cz. II - Strona CAŚ

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum z 2012 r. -cz. II

Archiwum

Zajęcia muzyczne i taneczne.

Dzięki współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury „Bronowice”, który jest realizatorem programu ”Prowadzenie edukacji kulturalnej na terenie bloków socjalnych przy ul. Wrońskiej i ul. A. Grygowej”  w Centrum Aktywności rozpoczęły się zajęcia muzyczne i taneczne. Korzystają z nich uczestnicy każdej ze świetlicowych grup wsparcia
najmłodsi słuchają z zapartym tchem melodii oraz uczą się śpiewać z instruktorem muzyki.
Po występach wokalnych, dzieci z Kącika Kubusia Puchatka ćwiczą układy taneczne pod czujnym okiem instruktorki tańca. Starsze grupy posiadają już spore doświadczenie, zarówno w śpiewaniu, jak i w tańcu.  Możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności powoduje, że w zajęciach zawsze uczestniczy szerokie grono dzieci i młodzieży.

31 grudzień 2012r. "Śpiewające" zakończenie roku w Centrum Aktywności Środowiskowej.

W dniu 31.12.2012. w Centrum Aktywności żegnamy stary, żeby za chwilę przywitać nowy niosący dużo optymizmu 2013 rok. Zatem panuje u nas dalej radosna, świąteczna atmosfera, czego przykładem może być wspólne kolędowanie. W miłej atmosferze odbył się konkurs karaoke. Młodzież śpiewała tradycyjne kolędy, a w ocenie uczestników pomógł nam profesjonalny program, który, przyznał punkty za śpiew. Pierwsze miejsce zajęła Justyna, drugie Emilia, a trzecie Sandra. Wszystkie miejsca na podium zostały nagrodzone smakołykami, ponadto najlepsze wokalistki otrzymały specjalny dyplom. Życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim Państwu składamy noworoczne życzenia, oby ten nadchodzący rok bogaty był w miłość i radość z dnia codziennego.

21 grudzień 2012r. Wizyta w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice".


W dniu 21.12.2012r. podopieczni świetlicowych grup wsparcia Centrum Aktywności Środowiskowej uczestniczyli
w spotkaniu opłatkowym w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice”. W tym roku zostaliśmy zaproszeni na wigilię nie tylko po to, aby połamać się opłatkiem, ale również po to, by wraz z niedawno powstałą grupą teatralną „Wielkie Brawa”, przedstawić jasełka. Przedstawienie pod tytułem „Jasełka, Jasełka” zaskoczyło wszystkich współczesnym
i humorystycznym ujęciem tematu Bożego Narodzenia, a jednocześnie zachwyciło profesjonalizmem wykonania. Do świetlicy wróciliśmy bardzo podbudowani, w dobrych nastrojach. Zapał aktorów wraz ze scenografią czekają na kolejne występy.

14 grudzień 2012r. Paczki od Świętego Mikołaja.

W tym roku Mikołaj okazał się wyjątkowo hojny, bowiem przyszedł do nas aż trzy razy.
14 grudnia przekazał nam 60 atrakcyjnych paczek dla dzieci i młodzieży ze świetlicowych grup wsparcia. Gdy młodzież otworzyła paczki, na ich twarzach od razu zagościł uśmiech od ucha do ucha. W paczkach znajdowały się słodycze i owoce. Wiadomą rzeczą jest, że wszyscy lubimy dostawać słodkie prezenty.  Z Mikołajem ściśle współpracowała Pani Poseł na Sejm RP - Zofia Popiołek.
Wszystkim osobom zaangażowanym w ufundowanie i przekazanie paczek składamy serdeczne podziękowania.

12 grudzień 2012r. VI Spotkanie Opłatkowe „Bądźmy Razem”

W tym roku spotkaliśmy się już po raz szósty na tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym „Bądźmy Razem” organizowanym wspólnie z mieszkańcami bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej. Ta uroczystość miała przede wszystkim aspekt integracyjny z różnymi środowiskami z miasta.

    W przygotowaniu wydarzenia aktywną rolę odegrali przedstawiciele społeczności lokalnej, jak również nasi partnerzy: Zarząd Dzielnicy „Felin”, Komenda Miejska Policji w Lublinie, Komisariat VI Policji w Lublinie, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 3 w Lublinie, Straż Miejska Miasta Lublin, Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych, Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Cztery Pory Roku.
 
   Naszą uroczystość uświetniła obecność wielu znamienitych gości m.in. Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej Artura Mizińskiego, ks. Mirosława Matusznego, Pani Renaty Rojek reprezentującej Urząd Wojewódzki
w Lublinie, Pana Eugeniusza Bielaka Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy „Felin”, Pani Magdaleny Szerszeń Zastępcy Dyrektora ds. Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie a także przedstawicieli służb mundurowych. Należy również podkreślić obecność przedstawicieli lubelskiego środowiska bibliofilii, w osobach Pani Wacławy Sołdaj wraz z Panem Stanisławem Wacem. Jako reprezentanci Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki obecni byli z nami przez cały rok, wspierali nas aktywnie podczas wielu uroczystości, i za to chcielibyśmy w tym miejscu bardzo gorąco im podziękować.

    Jego Ekscelencja ks. Biskup Artur Miziński w swoich słowach wyraził wdzięczność za kolejne zaproszenie oraz możliwość wspólnego przeżywania tego magicznego okresu świątecznego wspólnie z mieszkańcami. Zwrócił szczególną uwagę na pomoc ludziom ubogim, podkreślił wagę nadziei na lepsze jutro i potrzebę wzajemnego poszanowania.
     Część artystyczną uroczystości uświetniło profesjonalne przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży
z Centrum Aktywności. W tym roku jasełka przybrały bardzo nowatorską formę, bowiem przedstawiane były
w konwencji humorystycznej. Miesięczna mozolna praca naszych aktorów pod okiem wychowawców przyniosła pożądane efekty. Jasełka spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i otrzymały ogromne brawa. Profesjonalny pokaz spowodował, iż wyruszamy w „tournée". Pierwszy etap to Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.
    Nie należy także zapomnieć o tradycyjnym poczęstunku, serwowane były m.in.: pyszny barszcz, uszka, krokiety, bigos, śledzie w różnych smakach, karp i inne potrawy wigilijne. Ogromne zaangażowanie mieszkanek oraz Pań
z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Cztery Pory Roku sprawiło, że potrawy smakowały wszystkim wyśmienicie.Tak jak przy innych ważnych wydarzeniach, był z nami Zespół Muzyczny „Zabierz mnie ze sobą”
z Aresztu Śledczego w Lublinie, który uświetnił spotkanie kolędowaniem na żywo.

Dziękujemy z całego serca naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy
przygotować wigilijny poczęstunek. Serdeczne podziękowania składamy :

Panu Janowi Sobiesiakowi za ufundowanie wigilijnych karpi.
Pani Annie Wójcik za przekazanie pięknej, dużej i dorodnej choinki.
Państwu Irenie Biernackiej i Januszowi Jurkowskiemu - Piekarnia IRA za chlebek i ciasta.
Mieszkańcom osiedla za pomoc w przygotowaniu poczęstunku wigilijnego.
Panu Eugeniuszowi Bielakowi za ufundowanie uszek do wigilijnego barszczu.
Pani Halinie Ratajewskiej
Restauracja „Gościniec” Wólka Lubelska za przepyszny wigilijny bigos.
Pani Barbarze Chmielewskiej(Ciocia Michała) za racuchy wigilijne.
Państwu Justynie i Marcinowi Ciuciasom - Sklep na osiedlu za produkty do sałatki warzywnej.
Panu Robertowi Grzegorczykowi za przekazanie  warzyw na wigilijne potrawy.
Komisariatowi VI Policji w Lublinie za przekazanie naczyń jednorazowych na poczęstunek wigilijny.
Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za transport i osadzenie choinki przed budynkiem Centrum Aktywności.
Zespołowi muzycznemu  "Zabierz mnie ze sobą" z Aresztu Śledczego w Lublinie za oprawę muzyczną.


Zapraszamy również do  odsłuchania relacji z VI Spotkania Opłatkowego "Bądźmy Razem" przeprowadzonego przez dziennikarza Radia eR.

W spotkaniu udział wzięli również uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu mieszkańców z obszaru działania Filii Nr 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie „Akademia Aktywnego Rozwoju”, który jest częścią projektu systemowego „Człowiek inwestycją w społeczeństwo” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007
2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, 7.1.1  Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

08 grudzień 2012r. Zabawa mikołajowa w Domu Kultury "Kolejarza".

W dniu 8 grudnia 2012r. grupa 40 dzieci z Centrum Aktywności Środowiskowej wyruszyła wraz z wychowawcami na zabawę mikołajkową zorganizowaną w Domu Kultury „Kolejarza”.
   Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. dyskoteka, pokazy sztukmistrzów z Lublina (żonglerka). Ponadto mogliśmy uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami.  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ profesjonalnej grupy tanecznej. Co odważniejsi mogli spróbować swych sił wykonując zaprezentowany układ do piosenki pt. „Gangnam style"
Po tak aktywnie spędzonym czasie, czekał na wszystkich drobny poczęstunek.
    Kulminacyjnym punktem zabawy była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który przyniósł ze sobą ogromny wór prezentów. W paczkach znajdowały się słodycze, nie zabrakło również prezentów przekazanych do świetlic Centrum Aktywności.
    Dziękujemy serdecznie sponsorowi, którym był Urząd Miasta Lublin
Wydział Zdrowia
i Spraw Społecznych za ufundowanie mikołajkowych paczek.


06.12.2012r. - Mikołaj w Centrum Aktywności Środowiskowej.

W czwartek 6 grudnia zaprosiliśmy do Centrum Aktywności Świętego Mikołaja. Ubrany w tradycyjny czerwony strój, z olbrzymią białą brodą odwiedził on najpierw najmłodszą grupę dzieci z Kącika Kubusia Puchatka. Dzieci
z niecierpliwością czekały jaką niespodziankę przygotował w tym roku. Święty Mikołaj wysłuchał wierszyków
i piosenek na swoją cześć.
Po tym gorącym przywitaniu zadał dzieciom krótkie pytanie - Czy wszystkie były przez cały rok grzeczne ? Zapytał Święty Mikołaj - Taaaak !! Chórem odpowiedziały dzieci. To bardzo dobrze -  odrzekł Święty Mikołał, zdjął z pleców ciężki wór i przy pomocy swojej uroczej Śnieżynki wręczył każdemu dziecku prezent. Radości było co niemiara, Święty Mikołaj chciał zostać u nas dłużej, ale Śnieżynka przypomniała mu, że przecież musi jeszcze przygotować drugi worek z prezentami dla starszej grupy. Dlatego też po wspólny zdjęciu z najmłodszymi uczestnikami, szybko się pożegnał i obiecał, że na pewno wróci do nich za rok.
     Około godziny 17.00 Święty Mikołaj zapukał raz jeszcze do Kącika Kubusia Puchatka, tym razem przybył do starszej grupy. Również one nie mogły się już doczekać jego wizyty. Święty Mikołaj obdarował każde z nich ogromnym prezentem, choć lekko pogroził palcem i ostrzegł, że bacznie obserwował ich zachowanie przez cały rok. Dzieci obiecały, że będą się bardzo starały i na pewno będą grzeczne ! Potem była już tylko zabawa i odpakowywanie prezentów. Wszyscy wspaniale się bawili. Dziękujemy Święty Mikołaju !!!
Do zobaczenia w przyszłym roku.

          

30.11.2012r. - Zabawa Andrzejkowa.

W dniu 30 listopada 2012r. w Centrum Aktywności Środowiskowej zorganizowano zabawę andrzejkową dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicowych grup wsparcia. Największy udział w przygotowaniach miała młodzież z grupy 13-17, która wykonała dekorację w sali do tańca i zaangażowała się w opracowanie andrzejkowych wróżb. Na korytarzu rozstawione zostały stanowiska, przy których można było sobie powróżyć, dowiedzieć się jaka czeka nas przyszłość itp. W trakcie zabawy dzieci i młodzież otrzymały poczęstunek, w postaci świeżych owoców, ciast i napojów. Kulminacyjnym punktem imprezy była dyskoteka z profesjonalną oprawą dźwiękową
jedna
z dziewcząt z najstarszej grupy wcieliła się w rolę DJ-ki i prowadziła zabawę. Andrzejki nie ominęły także najmłodszej grupy z Kącika Kubusia Puchatka. Dzieci bawiły się tam przy muzyce, wyciągały wróżby z koszyka oraz lały wosk.
  Zabawa andrzejkowa była niezwykle udana, wszyscy obecni bawili się do końca i z utęsknieniem czekają na kolejną imprezę.

29.11.2012r. - Spotkanie z Partnerami Centrum Aktywności Środowiskowej.

W piątek 29 listopada odbyło się w budynku Centrum Aktywności spotkanie z naszymi Partnerami : Radą Dzielnicy "Felin", reprezentowaną przez Pana Przewodniczącego Eugeniusza Bielaka, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską
i Żandarmerią Wojskową oraz Radą Mieszkańców Bloków Socjalnych osiedla przy ul. A. Grygowej. Na zebraniu ustalono harmonogram działań na zbliżające się VI Spotkanie Opłatkowe "Bądźmy Razem".  

16.11.2012r. - Spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem "Czy mały czy duży, książka mu służy".

W dniu 16.11.2012r. w godzinach od 16.00 do 18.00 w Centrum Aktywności Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. A. Grygowej 4B odbyło się spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem „Czy mały czy duży, książka mu służy”. Spotkanie to wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, a także nawiązuje bezpośrednio do niedawno zakończonych „Lubelskich Dni Seniora”.
  Piątkowe spotkanie zostało zorganizowane przez Sekcję Pracy Socjalnej Nr 23G przy aktywnej współpracy
z Centrum Aktywności Środowiskowej i miało na celu integrację międzypokoleniową skierowaną do seniorów
mieszkańców osiedla bloków socjalnych oraz środowiska lubelskich bibliofilii. Warto także podkreślić pełne zaangażowanie dzieci i młodzieży z Centrum Aktywności, która włączyła się aktywnie do przygotowania spotkania m.in. wystroju sali, wykonania zakładek do książek wręczonych gościom jako upominki.
Młodzież i dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały liczne atrakcje i konkursy: rozwiązywanie krzyżówki, odgadywanie tytułów książek na podstawie prac plastycznych.
  W trakcie spotkania zarówno młodsi i starsi mogli posłuchać pogadanki na temat historii powstania książki, wziąć udział w zabawach i konkursach, a także wymienić się doświadczeniami i wspomnieniami na temat ukochanych książek. Naszymi honorowymi gośćmi i aktywnymi uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki w osobach Pani Haliny Wolskiej, Pani Wacławy Sołdaj, Pani Władysławy Mankiewicz oraz Pana Stanisława Waca. Zaprezentowali oni swoje bogate doświadczenia
w obcowaniu z książką, a także zachęcili do dyskusji na temat nowoczesnych technologii dostępnych obecnie
w czytelnictwie. Bibliofile zaskoczyli wszystkich znajomością posługiwania się tabletem, udowadniając, że
z nowoczesnych urządzeń korzystają nie tylko najmłodsi. Rangę spotkania podniosło odczytanie przez bibliofili wiersza autorstwa Henryka Zbierzchowskiego „Pochwała książki”.
 Wszystkim przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za swoją obecność i ogromne zaangażowanie
w powyższe przedsięwzięcie.
 Spotkanie udowodniło, że integracja międzypokoleniowa jest możliwa, a książka jest jej doskonałym łącznikiem.

Październik 2012r. - Świetlicowa Grupa Wsparcia 7-12 (Czarne Pumy).


Świetlicowa Grupa Wsparcia 7-12 lat zmieniła swoją nazwę, od tej pory nazywamy się „Czarne Pumy”, z tej okazji wykonaliśmy flagę, na której widnieje nasze godło- czarna puma i odbite dłonie wszystkich członków grupy. Wybór symbolu jest nieprzypadkowy, bowiem to właśnie pumę charakteryzuje szybkość i zwinność, a także łatwość pokonywania przeszkód. Ponadto w sali pojawiło się nowe miejsce nazwane „kącikiem smutku”. Jest to miejsce,
w którym możemy odreagować emocje, pobyć chwilę w samotności i wyciszyć się. „Kącik smutku” to nic innego jak domek stworzony pod jednym ze stolików, osłonięty od reszty sali specjalną tkaniną. To miejsce ma swój własny regulamin m.in. może przebywać w nim tylko 1 osoba, nie wolno wnosić do niego żadnych zabawek.
Od pewnego czasu wprowadziliśmy nową formę nagradzania osób odznaczających się dobrym zachowaniem. Po każdych zajęciach siadamy w kręgu, oceniamy swoje zachowania i głosujemy wybierając „Bohatera Dnia”. Osoba ta w następnym dniu ma specjalne przywileje, m.in. jest upoważniona do noszenia plakietki bohatera dnia, jako pierwsza dostaje podwieczorek.
Nowością w naszej grupie jest także „Księga Rekordów", która powstała z inicjatywy jednej z mam. W księdze mieszczą się takie dyscypliny jak: skakanie na skakance żabką i lajkonikiem, skakanie na mini trampolinie. Możemy pochwalić się rekordami naszych podopiecznych: Kasia - aktualna rekordzistka skoków lajkonikiem skoczyła 926 razy, a Wiktorii udało się utrzymać na głowie duży zeszyt przez 19 min i 13 sekund.

26.10.2012r. - Wizyta studyjna.

W piątek mieliśmy zaszczyt podejmować w Centrum Aktywności Środowiskowej gości z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Uczestnicy wizyty studyjnej mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą prowadzoną
w Centrum Aktywności, a także przyjrzeć się strukturze funkcjonowania ośrodka. Pobyt w naszej placówce pozwolił również na wymianę doświadczeń w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Było nam niezmiernie miło zaprezentować Centrum Aktywności jako modelowy przykład pracy socjalnej metodą środowiskową.

28.09.2012r. - Festyn "Pożegnanie lata".

W dniu 28.IX.2012r. 12 podopiecznych ze Świetlicowych Grup Wsparcia Centrum  Aktywności uczestniczyło w  festynie integracyjnym pt.: „Pożegnanie Lata”. Podczas tego wydarzenia mogliśmy obserwować ciekawą część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 10. Swój występ mieli także seniorzy, którzy zaprezentowali pieśni ludowe. Oczywiście podczas tego festynu nie zabrakło także konkursów z nagrodami. Jedna z naszych podopiecznych, Sandra zajęła pierwsze miejsce w konkursie z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wioska rycerska oraz pokazy grupy paramilitarnej. Każdy z nas wrócił do domu z drobnymi upominkami, a zatem wszyscy byli niesamowicie uśmiechnięci.

Wrzesień 2012r.

Do grona Przyjaciół Centrum dołączyli Państwo Krasa - Emilka i Krzysztof oraz Kubuś. Ta sympatyczna rodzinka przekazała dla najmłodszych uczestników naszego Centrum zabawki i przybory szkolne otrzymane w dniu ich ślubu. Naszym dzieciom otrzymane upominki sprawiły ogromną radość, czego dowodem są uśmiechnięte buzie. Były bardzo zdumione, że Święty Mikołaj zawitał do nich w pełni lata. :-)

Składamy serdeczne podziękowania za przekazane dary i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

21.09.2012r. - Lubelskie Dni Seniora pod hasłem "Lublin Seniorom - Seniorzy Lublinowi".


W związku z rozpoczynającymi się „Lubelskimi Dniami Seniora” nasze Centrum Aktywności Środowiskowej postanowiło włączyć się aktywnie w powyższe obchody organizując wieczornicę patriotyczną upamiętniająca wydarzenia oraz dzieci - bohaterów  Powstania Warszawskiego.
   
    Wraz z dziećmi i młodzieżą ze świetlicowych grup wsparcia CAŚ, przygotowany został specjalny program uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. seniorzy
bibliofile, reprezentujący Lubelskie Towarzystwo Miłośników Książki Pani Halina Wolska, Pani Władysława Mankiewicz oraz Pan Stanisław Wac wraz z osobą towarzyszącą. Obecni byli również seniorzy z osiedla bloków socjalnych przy ul. A. Grygowej. Specjalnym gościem, którego było nam niezmiernie miło powitać była Pani Ewa Bajkowska, emerytowana nauczycielka, poetka , wnuczka Wacława Bajkowskiego   Prezydenta Miasta Lublin w latach 1916-1918. Obecne było również kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w osobach Pani Mirosławy Greguły kierownika Filii Nr 2 MOPR oraz Pani Doroty Pawłowskiej kierownika działu pomocy środowiskowej Filii Nr 2 MOPR.

    Spotkanie rozpoczęło uroczyste powitanie zgromadzonych gości przez Panią Teresę Mankiewicz
kierownika CAŚ.  Część artystyczna, poprowadzona w profesjonalny sposób przez Pana Grzegorza Orłowskiego, pracownika CAŚ rozpoczęła się od projekcji materiału filmowego, wprowadzającego w klimat roku 1944. Następnym punktem programu było przedstawienie prezentacji multimedialnej przygotowanej pod kierunkiem Pana Piotra Handzla przez Patryka Wiciela, uczestnika najstarszej grupy wsparcia CAŚ. Tematem przewodnim był udział dzieci w Powstaniu Warszawskim.

     Podczas Powstania Warszawskiego utworzonych zostało wiele przyśpiewek i piosenek, pozwalały one demonstrować patriotyzm i zagrzewały do walki z okupantem, dlatego też kolejną  częścią uroczystości był występ wokalny dzieci i młodzieży. Atmosferę tamtych chwil przybliżył również wszystkim zgromadzonym wiersz zaprezentowany przez uczestniczkę najstarszej grupy wsparcia CAŚ
Emilię Woźniak.  Młodsi uczestnicy natomiast przedstawili wspomnienia powstańców w formie zapisków.  Występy wokalno-recytatorskie zakończyła piosenka „Warszawo ma”, zaśpiewana przez dzieci.

      Na zakończenie części artystycznej wyświetlony został film „Miasto ruin” obrazujący ogrom zniszczeń Warszawy po upadku powstania.

      W ramach podsumowania wieczornicy patriotycznej obecni goście włączyli się aktywnie w dyskusję na temat znaczenia, kulisów i skutków Powstania Warszawskiego. Szczególnie gorąco chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Pani Ewie Bajkowskiej za przepiękne podsumowanie uroczystości oraz Pani Halinie Wolskiej za wspaniale opowiedzianą historię dotyczącą Powstania Warszawskiego. Jak podkreśliła Pani Ewa Bajkowska była to wspaniała lekcja „żywej historii” ,która z pewnością pozostanie na długo w pamięci zgromadzonej dzieci i młodzieży.

Podsumowanie wakacji 2012r. w CAŚ

„Wszystko co dobre, szybko się kończy” tak w telegraficznym skrócie można by podsumować wakacje 2012 r.
„Kolorowe lato z Caśiem”.  To oczywiście jednak zbyt mało, aby oddać ten wspaniały czas spędzony w Centrum Aktywności Środowiskowej. Mimo, iż pogoda nie zawsze nas rozpieszczała to nikt nie narzekał. Nie zabrakło aktywnych form spędzania czasu, dzieciaki miały okazję korzystać z kompleksu basenów na „Słonecznym Wrotkowie”,
a także podczas mniej sprzyjającej aury z pływalni krytych na Uniwersytecie Przyrodniczym, czy też Strefie H2O. Oprócz wodnych szaleństw dla młodzieży spragnionej większych wrażeń zorganizowane zostały wyjścia do Parku Linowego nad Zalewem Zemborzyckim.  Nasi najmłodsi podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w specjalnych seansach w ramach „Bajkowych wakacji” z kinem „Bajka”. W świetlicach Centrum podczas wakacji czekało na dzieci i młodzież również wiele atrakcji. Odbywały się m.in. warsztaty plastyczne, zajęcia edukacyjno-informatyczne w kafejce internetowej i wiele innych. Ponadto czas wolny spędzany był w doborowym towarzystwie za sprawą festynów przed budynkiem CAŚ, wielokrotnie mieliśmy okazję uczestniczyć w mini-festynach „Dobre wakacje w dobrym towarzystwie” zorganizowanych przez radio eR i Centrum Wolontariatu.

   Ogromnym powodzeniem cieszyły się również zorganizowane przez Centrum wycieczki.
W ramach jednej z nich dzieci i młodzież miały okazję poznać walory historyczno-przyrodnicze naszego regionu. Było to możliwe dzięki zwiedzaniu Muzeum Wsi Lubelskiej
i Ogrodu Botanicznego.  Pod koniec wakacji odwiedziliśmy również Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie mogliśmy obejrzeć m.in. profesjonalną tresurę psów policyjnych.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji zorganizowanych podczas trwania „Kolorowego lata z Caśiem” jednak uśmiechy na twarzach dzieci są dla nas najlepszą nagrodą, a już za rok znowu wakacje ! :-)

27.08 - 31.08.2012r. - Dziewiąty tydzień wakacji - "Kolorowe lato z CAŚiem"

We wtorek dzieci z osiedla bloków socjalnych przy ul. A. Grygowej miały okazję wraz
z opiekunami z Centrum Aktywności Środowiskowej powtórnie odwiedzić park linowy usytuowany nad Zalewem Zemborzyckim. Pomimo iż była to już  jedna z ostatnich wycieczek zorganizowanych w ramach „Kolorowego lata z CAŚiem”, wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory. Nie zawiodła nas także pogoda, mogliśmy wiec śmiało korzystać z czekających nas atrakcji. Swoich sił na najbardziej zaawansowanej trasie wspinaczkowej spróbowali także niektórzy opiekunowie. Najsprytniejsze były jednak dzieciaki, szczególnie starsza grupa, która świetnie poradziła sobie z przejściem całej trasy.

Żegnamy wakacje w „dobrym towarzystwie”

Czternaścioro podopiecznych Centrum Aktywności  Środowiskowej,  w czwartkowy słoneczny dzień miało okazję uczestniczyć w Festynie podsumowującym akcje „Dobre wakacje w dobrym towarzystwie”. Tym razem wydarzenie odbyło się przy ul. Jana Pawła II 11 przy parafii Św. Rodziny. Organizatorzy festynu
Centrum Wolontariatu i Radio „eR” przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Począwszy od dużego dmuchanego zamku, poprzez przejażdżkę na kucykach, zdjęcia z rycerzami z Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej, kończąc na licznych konkursach z nagrodami. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy grupy cyrkowej. Samemu można było przejść się po linie, spróbować żonglowania czy chodzenia po dużej kuli. Jak się okazało nie jest to łatwa sztuka i wymaga treningu. Wspomniane zawody z nagrodami cieszyły się również dużym powodzeniem. Początkowo policja, wspólnie z misiem „Poli” zorganizowała konkurs z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nasi podopieczni zajęli czołowe miejsca, Fince udało się wygrać m.in. plecak i piórnik. Następnie Stowarzyszenie „Klanza” zorganizowało konkursy sportowe. W poszczególnych konkurencjach również możemy poszczycić się wygranymi. Warte wspomnienia są niepobite jak dotąd rekordy Sandry w kręceniu kołem hula-hop. Cała impreza przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze przy dźwiękach lubianej muzyki. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci
z licznymi nagrodami.

Relacji z tego wydarzenia posłuchać można na stronie radia „eR” (87,9 FM), Finał Dobrych Wakacji w Dobrym Towarzystwie http://radioer.pl/informacje/archiwum/2/2012-08/21584/



Dnia 31 sierpnia dzieci z grup wsparcia wraz z wychowawcami udały sie do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji.
Mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznania się z jedna z metod pracy policji w zabezpieczaniu śladów zapachowych ludzi, możliwości ich przechowywania oraz porównywania przy użyciu psów. Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości.
Uwieńczeniem mile spędzonych chwil była pamiątkowa fotografia z Maksem jednym
z policyjnych psów.

13.08 - 24.08.2012r. - Siódmy i ósmy tydzień wakacji - "Kolorowe lato z CAŚiem"

Rozpoczynamy siódmy oraz ósmy tydzień wakacji z CAŚ pod hasłem - "Kolorowe lato
z CAŚiem"

Dnia 21 sierpnia (środa) grupa przedszkolaków z Kącika Kubusia Puchatka udała się wraz
z wychowawcami i rodzicami do Centrum rozrywki „Latająca Owca” przy ul. Legenda
w Lublinie. Na miejscu przez dwie godziny dzieci oddawały się zabawie w basenie kulkowym, wspinaczce na ścianki, skakaniu na trampolinie i dmuchanym zamku. Do dyspozycji dzieci były wielkie dmuchane piłki, hulajnogi, różnorodne pojazdy i sprzęty domowego użytku, przy pomocy których dziewczynki chętnie bawiły się w dom. Po ogłoszeniu hasła „Koniec zabawy, czas minął” dzieci jak jeden mąż oświadczyły, że chcą tu zostać i dopytywały się, kiedy wrócimy do „Latającej owcy”. Wycieczka sprawiła wiele radości naszym podopiecznym.

Wycieczka z inicjatywy Klubu Integracji Społecznej Ruchu Palikota, objęta honorowym patronatem Pani Zofii Popiołek, posłanki na Sejm RP.


Pobudka o 7:30, wyjazd autokarem o 8:00, wizyta w Skansenie i Ogrodzie Botanicznym to kolejny dzień wakacyjnych atrakcji. W wycieczce tematycznej pod hasłem: „Moja wieś najpiękniejsza- poznajemy walory historyczno przyrodnicze naszego regionu”, uczestniczyło 24 podopiecznych Centrum Aktywności Środowiskowej. Początkowo udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Na terenach przy ul. Warszawskiej zobaczyliśmy starodawne budowle, a pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam ciekawostki historyczne
i zwyczaje naszych przodków. Skansen obejmuje duży obszar, zatem mamy nadzieje, że wrócimy w to miejsce aby zobaczyć inne chaty. Następnie spacerem udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych roślin. Nie zabrakło mini sesji zdjęciowej w przepięknej scenerii. Po tym jak słyszalne były sygnały o doskwierającym zmęczeniu udaliśmy się w drogę powrotną wstępując jeszcze na posiłek.

Centrum Aktywności Środowiskowej MOPR w Lublinie składa serdeczne podziękowania działaczom  Klubu Integracji Społecznej Ruchu Palikota za wspólną realizację powyższego przedsięwzięcia.

W czwartek pod koniec przedostatniego tygodnia wakacji, wykorzystując sprzyjającą pogodę wyruszyliśmy po raz kolejny na kompleks odkrytych basenów na „Słonecznym Wrotkowie”.  Dzieciaki jak zawsze świetnie się bawiły, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą z pewnością wrócimy tu jeszcze w ostatnim tygodniu wakacji.


Wycieczka do Małego ZOO w Leonowie.

W dniu 24.08.2012 r. dzieci mieszkające przy ul. Antoniny Grygowej uczestniczyły
w wycieczce do Małego ZOO w Leonowie. Wyjazd zorganizowała grupa obywatelska Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych przy ul. A. Grygowej w Lublinie. Wycieczka
w całości została sfinansowana z funduszy Rady (koszt 1049,89 zł), które zostały pozyskane  ze sprzedaży ciast podczas organizowanych od 2007 roku przez Centrum Aktywności Środowiskowej i Sekcję Pracy Socjalnej Nr 23 festynów rodzinnych „Razem do lata”. Rada Mieszkańców, która jest partnerem w organizowaniu imprez środowiskowych na terenie osiedla bloków socjalnych prowadziła stoisko „Kiermasz ciast”, na którym były sprzedawane ciasta upieczone przez mieszkanki osiedla. W tym roku, dzięki zebranym funduszom możliwe było zorganizowanie wyjazdu dla chętnych dzieci.
   W wycieczce uczestniczyło 55 osób, w tym 34 dzieci w wieku od 2 do 10 lat, 20 rodziców w roli opiekunów oraz pracownik socjalny SPS Nr 23 będący animatorem przedsięwzięcia.
Wyjazd okazał się sukcesem zarówno w obszarze rekreacyjnym, jak i integracyjnym. Rodzice zaangażowali się w pełni oraz wykazali się dużą odpowiedzialnością za całą grupę. Dzięki wyjazdowi wszyscy uczestnicy mogli jeszcze lepiej poznać się, wspólnie aktywnie spędzić czas, zobaczyć ciekawe zwierzęta, podzielić się wrażeniami.
   Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe, gdyby nie dobra wola i olbrzymi wkład pracy mieszkanek osiedla. Panie z dużym zaangażowaniem włączały się co roku w wypiekanie oraz sprzedaż ciast, od początku wiedząc, że uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu dla dzieci.
   Uczestnicy wycieczki bardzo dziękują Radzie Mieszkańców oraz osobom, dzięki pracy których wyjazd był możliwy.

23.07 - 10.08.2012r. - Czwarty, piąty oraz szósty tydzień wakacji - "Kolorowe lato z CAŚiem"

Podsumowanie trzech kolejnych tygodni wakacji z CAŚ pod hasłem - "Kolorowe lato
z CAŚiem"

Kolorowe wakacje z CAŚiem trwają, podopieczni świetlicowych grup wsparcia nie mogą narzekać na nudę.  W każdy dzień wakacji mamy ciekawą propozycję dla dzieci i młodzieży, do konstruktywnego spędzenia czasu wolnego. Za nami kilka edycji zabaw pod hasłem: „Wychodzą z cienia dzieciństwa wspomnienia”. Wydarzenia te zorganizowane były wspólnie z rodzicami i dziadkami naszych podopiecznych. Zaprezentowano zabawy
z dzieciństwa seniorów, a wówczas nie było gier komputerowych i obecnych multimedialnych atrakcji. „Ścianka”, „Szczur”, „Kapsle”, „Dołek” (z wykorzystaniem kapsli) to tylko niektóre gry, przy których młodzież dobrze się bawiła.

  Dużo adrenaliny dostarczyła nam wizyta w parku linowym. Większość podopiecznych zdecydowała się na trasę dla średnio-zaawansowanych. Założyliśmy uprzęże, kaski i po szkoleniu odnośnie zabezpieczenia, ruszyliśmy na pierwszą przeszkodę. Przejście całego toru to spore wyzwanie. W oczach niektórych widoczny był strach, trzeba było pokonać lęk wysokości i inne własne słabości. Na szczęście wszyscy powrócili szczęśliwie na bezpieczny grunt.

 W sierpniu odwiedzili nas również wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Radia „eR”. Korzystając z naszej pomocy, zorganizowali oni festyn z cyklu „Dobre wakacje
w dobrym towarzystwie”
. Relacje z tego wydarzenia przed budynkiem CAŚ można było posłuchać na częstotliwości 87,9 FM. W ramach festynu wolontariusze zorganizowali zabawy z chustą klanzowską, wyścigi ślimaków oraz szereg innych konkursów z nagrodami.

 Podczas „kolorowych wakacji" znalazły się także atrakcje dla mniej aktywnych. Kilkakrotnie odbyła się projekcja filmowa w ramach dyskusyjnego koła filmowego, a także zajęcia plastyczne np. „Wodny Świat”, czy też tworzenie i puszczanie latawców.

Dzięki sprzyjającej aurze pogodowej pracownicy CAŚ zorganizowali również minifestyn na terenach zielonych przy ul. Grygowej. Podczas festynu dzieci uczestniczyły w grach
i zabawach sportowych m.in. konkursie hula-hop, zawodach w badmintona. Podopieczni bawili się przy dobrej muzyce, zatem nie zabrakło też konkursów tańca.

Przed nami zostało jeszcze trochę „kolorowych wakacji z CASiem". Dzieci już z niepokojem patrzą jak kurczy się upragniony przez wszystkich czas. Pojawiły się też pomysły żeby napisać petycję o przedłużenie wakacji do grudnia :-)

16.07 - 20.07.2012r. - Trzeci tydzień wakacji - "Kolorowe lato z CAŚiem"

Rozpoczynamy trzeci tydzień wakacji z CAŚ pod hasłem - "Kolorowe lato z CAŚiem"

W poniedziałek i piątek z uwagi na to, iż pogoda nie pozwalała pochlapać się w wodzie na świeżym powietrzu , postanowiliśmy nie przejmować się niedopisującą aurą i udać się na basen kryty do Strefy H2O.  Śmiałkowie pływali w dużym basenie, gdzie w najgłębszym miejscu jest 3 metry. Na takiej głębokości pod okiem ratownika skakaliśmy do wody próbując dotknąć dna. Dla nieco młodszych najbardziej atrakcyjny był wodny plac zabaw z wodnymi zabawkami.  Na koniec podopieczni mogli zrelaksować się w jacuzzi.
Druga część dnia upłynęła pod znakiem zawodów sportowych tym razem zawodnicy uczestniczyli w całkiem nowych konkurencjach wymyślonych przez uczestników średniej grupy wsparcia.

We wtorek wyruszyliśmy do kina Bajka. Tym razem na projekcję bajki Cars 2 (Auta 2). Jest to druga część uznanego już hitu opowiadająca historię sportowego samochodu, który uczestniczy w wyścigach samochodowych, a przy okazji przeżywa wiele niezapomnianych przygód wraz ze swoimi przyjaciółmi.
 Film wyświetlany był w technologii 3D, która podniosła jeszcze bardziej emocje podczas seansu kinowego.
Po projekcji bajki, zostaliśmy uczestniczyć w warsztatach. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie, a następnie narysowanie na dużej kartce papieru planu ulic, skrzyżowań, rond. Na każdej kartce miały zostać dodane także wyjazdy z ulic. Na przygotowane wcześniej pudełka od zapałek należało przyczepić pokolorowane naklejki samochodowe. Tak wykonane modele samochodów umieszczane były przez uczestników na zrobionej już makiecie. Na koniec liderzy grup poproszeni zostali o ustawienie się w jednej linii i zaprezentowanie prac.  Po ułożeniu wszystkich kartek powstał jeden ciąg komunikacyjny, w którym znalazły się różnorodne elementy widziane przez nas na co dzień na zwykłych drogach. W nagrodę wszyscy biorący udział w warsztatach otrzymali słodki upominek.  


Po prawej harmonogram planowanych zajęć i wakacyjnych wyjść.

09.07 - 13.07.2012r. - Drugi tydzień wakacji - "Kolorowe lato z CAŚiem"

Rozpoczynamy drugi tydzień wakacji. Z pewnością nie zabraknie kolejnych atrakcji !

Kolejny tydzień wakacji rozpoczęliśmy od wyprawy nad Zalew Zemborzycki (9 lipca). Upalny dzień sprzyjał kąpieli słonecznej oraz wodnej. We wtorek (10 lipca) rozszerzaliśmy swoje umiejętności posługiwania się programami komputerowymi podczas zajęć edukacyjnych w kafejce internetowej. Po południu oddawaliśmy się z przyjemnością śpiewaniu naszych ulubionych piosenek. Program karaoke sprawił nam wiele frajdy, okazało się, że śpiewać każdy może i wcale nie o piękny głos tu chodzi ale o dobrą zabawę i odwagę publicznych wystąpień.
W środę (11 lipca) pogoda znów się do nas uśmiechnęła i z przyjemnością pojechaliśmy nad baseny na otwartym powietrzu nad Zalewem Zemborzyckim. To był naprawdę udany i pełen wrażeń dzień.
W czwartek (12 lipca) pogoda spłatała nam figla i zaplanowany wyjazd nad Zalew Zemborzycki się nie odbył. Zamiast tego z przyjemnością oddawaliśmy się zawodom sportowym. Najpierw w Centrum odbyły się rozgrywki piłkarzyków i turniej w ping-ponga, potem na dworze graliśmy w kosza, oraz konkurowaliśmy ze sobą w skokach na skakance
i kręceniu hula hop.
Piątek choć z datą 13go był dniem szczególnie radosnym i pełnym miłych wrażeń. Wszystko to za sprawą, nowej dla nas zabawy na świeżym powietrzu - MANZO.  Jest to gra polegająca na zdobyciu bazy przeciwnika. Zawodnicy poruszający się po wyznaczonym polu musieli wykazać się sprytem, myśleniem strategicznym oraz siłą fizyczną.




Na dole harmonogram planowanych zajęć i wakacyjnych wyjść.

02.07-06.07.2012r. - Pierwszy tydzień wakacji z CAŚ.

Wakacje
czas start!

Wreszcie upragnione wakacje. Kadra Centrum Aktywności Środowiskowej wychodzi z propozycją aktywnego spędzania wolnego czasu. W pierwszy dzień wakacji (02.07.2012) odbyły się rozgrywki sportowe. Konkurencje takie: jak bieg na 60m, rzut do celu czy skoki w dal cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród uczestników grupy wsparcia 7-12 lat. Po podsumowaniu punktów za poszczególne konkurencje, wiadomo było już kto stanie na podium. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody, bardziej jednak zadowalało uznanie dla zwycięzców  wyrażone przez  innych uczestników konkurencji. Zajęcie I, II i II miejsca świadczy o dużej sprawności fizycznej.  

Za nami także wycieczka rowerowa. Wychowawcy razem z dziećmi zabierając prowiant na drogę ruszyli rano 03.07.2012 w kierunku Świdnika. Celem był las świdnicki, po eksploracji terenu oraz po odpoczynku w zacienionym miejscu wróciliśmy do Centrum. Po wyprawie na twarzach dzieci widoczne było zmęczenie ale jednocześnie duże zadowolenie i satysfakcję
z tego, że udało się pokonać kilkanaście kilometrów.
Tego lata stawiamy przede wszystkim na aktywny wypoczynek, zatem to nie koniec sportowych atrakcji.

W trzeci dzień wakacji przyszła pora na zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
i projekcję filmową. W środę, wraz z dziećmi udaliśmy się najpierw do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, aby pokazać  wyższą uczelnię, mieliśmy okazję zobaczyć także wystawę niepublikowanych dotąd zdjęć Jana Pawła II. Podziwialiśmy również przepiękny dziedziniec. Nie zabrakło mini sesji zdjęciowej przy pomniku patrona uczelni. Następnie udaliśmy się do kina „Bajka” na film animowany pt. „Happy Feet 2”. Zastosowane w filmie efekty zrobiły na naszych podopiecznych duże wrażanie bowiem film wykonany był w technologii 3D.

5 lipca (czwartek) świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu wraz z wolontariuszami
z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Największą popularnością wśród zabaw cieszyła się chusta Klanzowska, przy której jednocześnie bawiły się przedszkolaki, dzieci szkolne i młodzież. Każdy mógł znaleźć dla siebie ciekawe atrakcje dzięki przywiezionym przez wolontariuszy sprzętom. Najmłodsi bawili się urządzając wyścigi ślimaków i chowając się przed słońcem w namiocie-aucie. Starsi próbowali swych sił na mini szczudłach i w żonglerce. Nie zabrakło też konkursów muzyczno-tanecznych. Także pogoda spisała się tego dnia na medal!

6 lipca (piątek) po raz pierwszy w te wakacje udaliśmy się nad baseny przy Zalewie Zemborzyckim. Najbardziej wytrwali i lubiący słoneczny żar  mogli zażywać kąpieli słonecznej przy brzegu. Zwolennicy wody pływali do woli w basenach i oddawali się zabawie na zjeżdżalniach, mniej wytrawni pływacy zadowolili się płytkim basenem lub brodzikiem
i kaskadami wody imitującymi mini wodospad.

02.07-31.08.2012r. - Wakacje 2012 w CAŚ.

Zakończył się kolejny rok szkolny, nastał czas wakacji, letniego odpoczynku. Przed nami dwa miesiące gorącego lata
mamy nadzieję, że takie właśnie będzie, bo choć krótkie to zawsze czekamy na nie z utęsknieniem !
Wszystkim rodzicom, młodzieży i dzieciom z osiedla bloków socjalnych przy ul. A. Grygowej chcielibyśmy przypomnieć, ze na okres wakacji Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00
16.00 oraz w każdą sobotę od 8.00 do 14.00.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z wszystkich przygotowanych atrakcji. Na naszej stronie zamieszczać będziemy tygodniowe harmonogramy z listą wszystkich planowanych wyjść, wyjazdów itp
Na dole strony harmonogram na pierwszy tydzień.

15.06.2012r. VI Festyn Rodzinny "Razem do lata".

Długo wyczekiwany przez wszystkich VI Festyn Rodzinny „Razem do lata” odbył się 15 czerwca 2012r.  W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Pan Piotr Kowalczyk.
Impreza odbyła się w plenerze przy budynku Centrum Aktywności Środowiskowej. Mieszkańcy ulicy Grygowej mieli okazję obserwować program artystyczny oraz aktywnie uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.  Po uroczystym otwarciu festynu odśpiewany został  hymn Centrum Aktywności.  Następnie uczestnicy grup wsparcia Centrum Aktywności zaprezentowali przygotowane wcześniej układy taneczne. Młodzież zaśpiewała również znane i lubiane przez wszystkich współczesne piosenki. Występy były okazją do pochwalenia się talentem wokalnym. Może już niedługo zobaczycie nas
w kolejnej edycji programu „You Can Dance”, czy też „Must be the music” :-)
W trakcie festynu odbyły się także wspomniane wcześniej konkursy m.in. konkurs z wiedzy
o ruchu drogowym, konkurs wiedzy ekologicznej i konkurs wiedzy ogólnej. Oczywiście młodzież mogła wziąć udział również
w konkurencjach sportowych, rozegrane zostały turnieje m.in. w piłkarzyki i tenisa stołowego. W wydarzeniu czynnie uczestniczyły także służby mundurowe. Policja zaprezentowała doskonalenie technik bezpiecznej jazdy na rowerze, natomiast Żandarmeria Wojskowa przygotowała mini wykład na temat zapinania pasów bezpieczeństwa, następnie każdy mógł skorzystać z „symulatora zderzeń”.
Nieodłącznym elementem każdego festynu jest również pokaz strażacki.
Podczas imprezy nie zabrakło również pysznego poczęstunku, zarówno mieszkańcy jak
i zaproszeni goście mogli posilić się m.in. kiełbaskami i bigosem.

Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny „Zabierz mnie ze sobą”

Festyn poprowadziła młodzież z najstarszej grupy wsparcia Centrum Aktywności (Emila Woźniak oraz Bartłomiej Sykuła)
Cenne nagrody takie jak: rower czy też piłki z pewnością były powodem do radości dla młodzieży.
Wydarzenie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, a uśmiechy na twarzach uczestników festynu pozostały do późnego wieczora.


Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom:

  • Panu Piotrowi Kowalczykowi, Przewodniczącemu Rady Miasta Lublin za ufundowanie nagród,

  • Panu Eugeniuszowi Bielakowi, Przewodniczącemu Zarządu Dzielnicy „Felin” za ufundowanie głównej nagrody festynu (roweru),

  • Panu Andrzejowi Bieludze z firmy A4 F.H.U Bieluga za ufundowanie lodów,

  • Panu Arturowi Czajkowskiemu z firmy markArtur za ufundowanie nagród w konkurencjach sportowych,

  • Państwu Irenie Biernackiej i Januszowi Jurkowskiemu z Piekarni IRA za pieczywo,

  • Pani Halinie Ratajewskiej z restauracji Gościeniec za bigos myśliwski.


Do uświetnienia imprezy przyczynili się także nasi partnerzy:

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Komisariat VI Policji w Lublinie, Straż Miejska Miasta Lublin, Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Cztery Pory Roku, Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych, Lubelskie Centrum Wolontariatu.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w pomoc przy organizacji tegorocznego festynu.

01.06.2012r. Dzień Dziecka w Domu Kultury "Kolejarza".


W dniu 1 czerwca 2012r.  37 dzieci z Grup Wsparcia Centrum Aktywności Środowiskowej uczestniczyło w imprezie z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin w Domu Kultury „Kolajarza”.
 W trakcie zabawy dzieci brały udział w licznych konkursach, zabawach oraz nauce tańca. Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz upominek.
Po całym dniu wrażeń troszkę zmęczeni, lecz szczęśliwi z uśmiechami na twarzach wróciliśmy wraz z wychowawcami do świetlicy.

Zapraszamy do naszego Archiwum Foto Galerii.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego